"TREDAŞ'IN MÜKEMMELLİĞİ" TÜRKİYE KALİTE KONGRESİNDE ÖDÜLLENDİRİLDİ

Türkiye Kalite Derneği (KALDER) tarafından gerçekleştirilen 'Sürdürülebilir Ortak Gelecek' temalı 27.Kalite Kongresinde, Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ) "Mükemmellikte Yetkinlik" belgesi ödülüne layık görüldü.

Toplam Kalite Yönetimi’ni benimseyen Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ),  KalDER tarafından yürütülen Ulusal Kalite Hareketi’ne dahil olmasının ardından benimsemiş olduğu yaklaşımın deneyimli ve tarafsız bir ekip tarafından değerlendirilmesi için Mükemmellik Modeli Dış Değerlendirmesi hizmeti aldı. TREDAŞ, bu değerlendirme sonucunda “Mükemmellikte Yetkinlik” dört yıldız belgesini almaya hak kazandı.

İstanbul Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde düzenlenen 27. Kalite Kongresi’nde TREDAŞ adına Dağıtım Grup Direktörü Reşit BİLGİLİ “Mükemmellikte Yetkinlik” belgesi ödülünü aldı.

TREDAŞ, üç ilde, 20 bin kilometrekare alanda, yaklaşık 2 milyon kişiye elektrik dağıtım hizmetini, kaliteli ve sürekli vermek için aralıksız çalışırken, elektrik dağıtım sektöründe öncü ve örnek şirket olma hedefi ile çıktığı mükemmellik yolculuğunda KalDer tarafından verilen “Avrupa Kalite Yönetim Vakfı Mükemmellikte Yetkinlik” belgesini aldı.

“TOPLAM KALİTE YÖNETİMİMİZDE BUGÜNÜMÜZ, BİR ÖNCEKİ GÜNÜMÜZDEN DAHA İYİ”

TREDAŞ olarak kalite yolculuğunda şimdiye kadar önemli adımlar attıklarını dile getiren Bilgili, “Kalite, şirketimizde bir yaşam biçimi olarak benimsenmektedir. Tüm faaliyetlerimizin, mevcut ve geliştirilen kalite sistemleri ve hedefleri doğrultusunda yürütülmesini benimsiyoruz. Ulusal Kalite Hareketi programına katılmamızın ardından kısa sürede tüm aşamaları geçerek, mükemmellik modelinde yetkinlik seviyemiz belirlendi. Toplam kalite yönetimimizde bugünümüz, bir önceki günümüzden daha iyi. Emeği geçen tüm arkadaşlarımı kutluyorum” dedi.

Bilgili, bu çerçevede kalite yolculuğunun kendileri için büyük önem taşıdığını ve KalDer ile önemli bir iş birliğine imza attıklarını aktararak, bu sürecin diğer dağıtım şirketleri açısından da örnek teşkil edeceğini belirtti.

15.11.2018